Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tož to jsme tomu dali - PD 2008

9. 7. 2008

    Tož to jsme tomu dali... Ale po pořádku.

   Na kopec , tak jak je naším zvykem , Radhošť , jsme vyjeli v předstihu v pátek . Původní domluvu na odjezd v ranních hodinách se sice nepodařilo realizovat - toto se již stává pravidlem , tentokrát mě to však moc nemrzelo protože ráno lilo jako z konve . Já s bráškou Tondou 2VMC jsme sice byli ve střehu již od rána , Marka 2NMZ  a  Mirka 2PPP jme však už nestihli a ti po dlouhé tůře z Pusteven už seděli - od dopoledních hodinv hotelu ( ne že by byli na alkohol ) , ale protože venku nebylo pěkně, mlha, déšť... no zkrátka takové počasí jaké je už pravidlem na našich výjezdech po kopcích . (stejně je to zajímavé , skoro celý měsíc krásné počasí ale jakmile přijde závod tak... . no jo, s tím ale nic nenaděláme ). Zkrátka něco na zub bylo a než jsme dojedli a dopili , byl zbytek party tady. Vybalit Obludu , smontovat antény, postavit stožáry ... Letos byl vršek Radhoště v tomto termínu značně exponován , konala se zde pouť u příležitosti svátku věrozvěstů Cyrila a Metoděje a čekala se značná návštěvnost poutníků . Naštěstí pro nás zřejmě nepěkné počasí v pátek a sobotu ráno značně zredukovalo návštěvnost a i když lidí na vrchol došlo docela dost , nebyl to tak strašné a neušlapali nás..)).

   S Tondou 2VMC jsme obsadili pásma 23 a 13 cm. Nebudu se rozepisovat o provozu na ostatních pásmech, jednak jsem nestačil sledovat co kolegové zde prováděli a taky pro to, že se mé hodnocení z mikrovlnného závodu se nesetkalo s pochopením, zejména od kolegů z pásem 3 a 9 cm , prý že se má prádlo prát doma. Tak si to nechám na domácí půdu )) . PD začal . Ze začátku na 23 a 13 cm to vypadalo jakž takž . Spojení přibývala , sice žádné DX ale to tak z počátku bývá . Ale kolem 50-tého pořadového čísla v denníku začala v nás hlodat pochybnost . Vzdálenější spojení se dělala značně těžce, protistanice nás braly s opakovaním , sotva jsme některé slyšeli . Co se to mohlo stát ? Před měsícem toto zařízení šlapalo jako hodinky a teď je to úplně něco jiného , konkurence z vedlejšího kopce maká a u nás , na Radhošti , jejich protistanice nejsou slyšet a když tak jen jako náznak.... Vydrželi jsme to s Tondou do půl druhé v noci .

   Po nějaké hodince dezesného dřímání přišlo ráno . Pěkné , slunečné . Přišel se na nás kouknoui Ivo 2BDQ . Pochválil nás za vytrvalost ale sjel za výsledek ))) . A jak jsem tu bídu probírali , napadlo nás jen jedno řešení . A to , že jsme při montáži prohodili koaxy na ozařovačích papraboly . Ivo přinesl žebřík , vylezl na něj , koukal , koukal ... Najednou bylo z žebříku slyšet " vy volové " ))) .  Sklopit stožár , prohodit koaxiály , znovu postavit a ejhle , DR5A , nějaká Itálie , všechno je slyšet , dovolat se dá taky . Závod končí . Konkurenci se ale nám už nepodařilo dohnat , výpadek byl značný . V denníku je na 23 cm zapsáno 82 spojení , na 13 cm 25. No nic moc . Jen nás hřeje , že při tomto zapojení zátěží pro PA tyto vydržely a nic se neporoučelo do nenávratna . Chybu jsem zřejmě vyrobil já společně s Jožkou 2SBL . Ale slíbili jsme si , příště si dáme lepší pozor , konkurence těště se...)))

   Balíme , tento PD tentokrát za sucha . Doma jsem společně s Tondou kolem osmé večer . Vana , večeře , postel . Co , kdo a jak probereme později . Těm, kteří se nás nemohli v závodě dovolat se omlouvám , těm kteří se nás dovolali děkuji , a na slyšenou příště )))

   A koukněte na stránky OL9W , Saša určitě přidá pár svých postřehů ( no co, nenechá na mě a Jožkovi nit suchou , si to umím představit ) ....)))))