Jdi na obsah Jdi na menu
 


MW 2010

8. 6. 2010
    Tak a je to za námi . Co ? No přece MW 2010 . Musím přiznat, že tak jsem se už dost dlouho nezasmál . Ale po pořádku . Všechno začalo až neuvěřitelně bez problémů . Sešli jsme se na Horní Bečvě téměř přesně dle původní domluvy , na čas, to je v sobotu o osmé ráno . Ranní sluníčko , obloha jak vymetená , zkrátka se ani věřit nechtělo , že za takových podmínek jedeme na kopec . A co víc , předpověď na celý víkend říkala , že tak bude i v neděli . 17-tého května to tu u nás bylo dost divoké , Bečva , vody bylo plno a hnala se korytem opravdu divokou silou . V Beskydech , na vrcholcích kopců napadl sníh a bylo ho taky docela dost . Nakonec se můžete na tu spoušť kouknout . No , pro naše rodiny , to je mou a bratrovu ( Tondy , OK2VMC ) nakonec dopadlo všechno docela dobře a i když bydlíme jen kousek od Bečvy , cca 50m , tato se nevylila z břehů a přežili jsme v suchu . Dost lidí ale takové štěstí nemělo, bohužel .
    Za tři týdny slunce kopec , teplo , žádný déšť , zkrátka paráda . Takže nabalená Obluda a jedeme . V plánu bylo jen šest pásem , to je od 23 cm po 1,5 cm a to proti jiným závodům slibovalo lehárko , klídek a pohodu . A rutina , postavit stožáry , k tomu nám přijel vypomoct Mirek 2PPP , namontovat antény , sestavit jednotlivá pracoviště..... ale co to ? Kde je bedna s základem ? Tahle bedna s transceivry zůstala v Třinci , u Bubíků hi hi... Ten smích co se tu snažím interpretovat byl ale opravdový , zkrátka zasmáli jsme se tomu docela upřímně a od srdce . Jen nejmladší , Aleš 2MWR , to schytal , ne za zapomětlivost , jen musel fofrem a pěšky z Radhoště na Pustevny ( docela slušná procházka ) , Jarda , 2UYU zorganizoval mobilem následné , to je odvoz svým synem z Pusteven na Horní Bečvu , tam Aleš nastartoval koně a hurá domů , do Třince posbírat co chybělo a honem zpět.... no ostatní se zatím na kopečku opalovali . Nakonec všechno dobře dopadlo , začátek jsme stihli a navíc máme na co vzpomínat ))). 
    O průběho závodu se moc rozepisovat nebudu . Nechám to Sašovi - OK2VYG a na stránky OL9W .  Jen chci říct , že v podstatě všechno klapalo jak mělo , jen s jedním výpadkem , a to pásma 23 cm , kdy v neděli ráno přestal 50ti watový koncový stupeň nějak poslouchat , zkrátka si postavil hlavu a ani ťuk . A odolával soustředěné snaze Ivoše 2BDQ mu tu hlavu napravit tak dokonale , že jsme to nakonec odpískali , opravu nechali na doma autorovi , což je Josef - OK2SBL . Bude sice brblat ale co se dá dělat ( on to , jak ho znám , stejně nemyslí nikdy vážně ) .
    Já jsem byl v pohodě po celou dobu . Náladu mi zvedl už po začátku závodu Franta OK2QI na Pradědu . A to tím , že jsem měl trochu pochybností o tom , je li nové zařízení pro pásmo 24 GHz , které jsem dokončil před závodem a nikde ještě nebylo v chodu , vůbec provozuschopné . Ale jakmile jsem ho uslyšel a navíc jakmile nám na první zavolání i odpověděl , tréma ze mě spadla . A musím ho pochválit za stabilní a burácivý signál ( no vlastně tak trochu chválím i sebe , hi hi ) , zkrátka paráda . Za toto první spojení na 1,5 cm padla i nějaká ta štamprlička ))) . Ale oříšek na dortu měl teprve přijít . V neděli ráno , silný signál OK2C a kdože je jejich protějškem ? Chvilka napětí a je jasno , OE5VRL... V sobotu jsme se už pokoušeli o spojení ale neúspěšně , teď je to ale něco jiného . Rudi , OE5VRL , přešel z CW na SSB a a už to frčelo . U zařízení byl v tuto chvíli Ivo a myslím , že byl z toho trochu vyveden z míry , nakonec i zbytek osazenstva , včetně mě , docela zíral . Takto silný a opravdu ukázkový signál nikdo z nás nečekal , daleko silnější než všechny ostatní které jsme zatím poslouchali . Holt příroda je mocná čarodějka a umí leccos ))) . Tak si Ivo chvilku popovídal s Rudim a  bylo vidět , teda slyšet , že jej docela potěšilo navázané spojení s námi a i s konkurencí , OK2C , kteří jej dělali před námi . A i když je to ke stanovišti OL9W o kousíček dál a zřejmě nový ČR rekord na tomto pásmu připadne OL9W  , jsou tyto dvě uskutečněné spojení z mého hlediska  v podstatě rovnocenné . Takže klukům z OK2C i touto cestou blahopřeji a dodávám , jen houšť a větší kapky ))).
    Ale i ostatní se na zbývajících pásmech činili seč mohli , pásma 3 , 6 a 9cm obsluhovali Jarda 2UYU a Luděk 2KW , 23 a 13 cm kdo měl ruky a nohy ale nejvíce Aleš 2MWR a Saša 2VYG , bráška Tonda 2VMC obsuhoval nejvíce internet ale i nějaké spojení realizoval na 23 a 13 cm , Ivo 2BDQ byl všude kde bylo třeba a já na 1,5 cm a sem tam taky na 23 a 13 cm . A nebylo to snažení marné . Podle hrubého odhadu budou zřejmě některé výsledky z ostatních pásem " na bednu " a to není z Beskyd vůbec špatné . Ale nechám se překvapit až bude výsledková listina hotová , je to tak trochu napínavější ))).
    Konec , sbaleno a hurá domů , nezvykle suší , zvykle dobře naladěni . A PD je před námi a pořád je co dělat ... ale tak to vlastně má být ))).
 
    P.S. k tomu zapomínání... i mi se to stává , no jo , tentokrát jsem nechal doma fotoaparát a tak tu je jen povídání . Ale nevadí , Saša fotil jak o život a tak bude pár obrázků na stránkách OL9W . A tady jen pro ilustraci jak to vypadalo toho 17-tého května v Beskydech na Lysé hoře - bez komentáře .
 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

24GHz - gratulace

(Mirek OK2PPP, 9. 6. 2010 17:50)

Ahoj, dík za hezké počtení a gratuluju k OE5VRL, bude to snad přes 300km. Jsem zvědavý na celkové výsledky na 24GHz. 73, Mirek