Jdi na obsah Jdi na menu
 


MW 2010

8. 6. 2010
    Tak a je to za námi . Co ? No přece MW 2010 . Musím přiznat, že tak jsem se už dost dlouho nezasmál . Ale po pořádku . Všechno začalo až neuvěřitelně bez problémů . Sešli jsme se na Horní Bečvě téměř přesně dle původní domluvy , na čas, to je v sobotu o osmé ráno . Ranní sluníčko , obloha jak vymetená , zkrátka se ani věřit nechtělo , že za takových podmínek jedeme na kopec . A co víc , předpověď na celý víkend říkala , že tak bude i v neděli . 17-tého května to tu u nás bylo dost divoké , Bečva , vody bylo plno a hnala se korytem opravdu divokou silou . V Beskydech , na vrcholcích kopců napadl sníh a bylo ho taky docela dost . Nakonec se můžete na tu spoušť kouknout . No , pro naše rodiny , to je mou a bratrovu ( Tondy , OK2VMC ) nakonec dopadlo všechno docela dobře a i když bydlíme jen kousek od Bečvy , cca 50m , tato se nevylila z břehů a přežili jsme v suchu . Dost lidí ale takové štěstí nemělo, bohužel .
    Za tři týdny slunce kopec , teplo , žádný déšť , zkrátka paráda . Takže nabalená Obluda a jedeme . V plánu bylo jen šest pásem , to je od 23 cm po 1,5 cm a to proti jiným závodům slibovalo lehárko , klídek a pohodu . A rutina , postavit stožáry , k tomu nám přijel vypomoct Mirek 2PPP , namontovat antény , sestavit jednotlivá pracoviště..... ale co to ? Kde je bedna s základem ? Tahle bedna s transceivry zůstala v Třinci , u Bubíků hi hi... Ten smích co se tu snažím interpretovat byl ale opravdový , zkrátka zasmáli jsme se tomu docela upřímně a od srdce . Jen nejmladší , Aleš 2MWR , to schytal , ne za zapomětlivost , jen musel fofrem a pěšky z Radhoště na Pustevny ( docela slušná procházka ) , Jarda , 2UYU zorganizoval mobilem následné , to je odvoz svým synem z Pusteven na Horní Bečvu , tam Aleš nastartoval koně a hurá domů , do Třince posbírat co chybělo a honem zpět.... no ostatní se zatím na kopečku opalovali . Nakonec všechno dobře dopadlo , začátek jsme stihli a navíc máme na co vzpomínat ))). 
    O průběho závodu se moc rozepisovat nebudu . Nechám to Sašovi - OK2VYG a na stránky OL9W .  Jen chci říct , že v podstatě všechno klapalo jak mělo , jen s jedním výpadkem , a to pásma 23 cm , kdy v neděli ráno přestal 50ti watový koncový stupeň nějak poslouchat , zkrátka si postavil hlavu a ani ťuk . A odolával soustředěné snaze Ivoše 2BDQ mu tu hlavu napravit tak dokonale , že jsme to nakonec odpískali , opravu nechali na doma autorovi , což je Josef - OK2SBL . Bude sice brblat ale co se dá dělat ( on to , jak ho znám , stejně nemyslí nikdy vážně ) .
    Já jsem byl v pohodě po celou dobu . Náladu mi zvedl už po začátku závodu Franta OK2QI na Pradědu . A to tím , že jsem měl trochu pochybností o tom , je li nové zařízení pro pásmo 24 GHz , které jsem dokončil před závodem a nikde ještě nebylo v chodu , vůbec provozuschopné . Ale jakmile jsem ho uslyšel a navíc jakmile nám na první zavolání i odpověděl , tréma ze mě spadla . A musím ho pochválit za stabilní a burácivý signál ( no vlastně tak trochu chválím i sebe , hi hi ) , zkrátka paráda . Za toto první spojení na 1,5 cm padla i nějaká ta štamprlička ))) . Ale oříšek na dortu měl teprve přijít . V neděli ráno , silný signál OK2C a kdože je jejich protějškem ? Chvilka napětí a je jasno , OE5VRL... V sobotu jsme se už pokoušeli o spojení ale neúspěšně , teď je to ale něco jiného . Rudi , OE5VRL , přešel z CW na SSB a a už to frčelo . U zařízení byl v tuto chvíli Ivo a myslím , že byl z toho trochu vyveden z míry , nakonec i zbytek osazenstva , včetně mě , docela zíral . Takto silný a opravdu ukázkový signál nikdo z nás nečekal , daleko silnější než všechny ostatní které jsme zatím poslouchali . Holt příroda je mocná čarodějka a umí leccos ))) . Tak si Ivo chvilku popovídal s Rudim a  bylo vidět , teda slyšet , že jej docela potěšilo navázané spojení s námi a i s konkurencí , OK2C , kteří jej dělali před námi . A i když je to ke stanovišti OL9W o kousíček dál a zřejmě nový ČR rekord na tomto pásmu připadne OL9W  , jsou tyto dvě uskutečněné spojení z mého hlediska  v podstatě rovnocenné . Takže klukům z OK2C i touto cestou blahopřeji a dodávám , jen houšť a větší kapky ))).
    Ale i ostatní se na zbývajících pásmech činili seč mohli , pásma 3 , 6 a 9cm obsluhovali Jarda 2UYU a Luděk 2KW , 23 a 13 cm kdo měl ruky a nohy ale nejvíce Aleš 2MWR a Saša 2VYG , bráška Tonda 2VMC obsuhoval nejvíce internet ale i nějaké spojení realizoval na 23 a 13 cm , Ivo 2BDQ byl všude kde bylo třeba a já na 1,5 cm a sem tam taky na 23 a 13 cm . A nebylo to snažení marné . Podle hrubého odhadu budou zřejmě některé výsledky z ostatních pásem " na bednu " a to není z Beskyd vůbec špatné . Ale nechám se překvapit až bude výsledková listina hotová , je to tak trochu napínavější ))).
    Konec , sbaleno a hurá domů , nezvykle suší , zvykle dobře naladěni . A PD je před námi a pořád je co dělat ... ale tak to vlastně má být ))).
 
    P.S. k tomu zapomínání... i mi se to stává , no jo , tentokrát jsem nechal doma fotoaparát a tak tu je jen povídání . Ale nevadí , Saša fotil jak o život a tak bude pár obrázků na stránkách OL9W . A tady jen pro ilustraci jak to vypadalo toho 17-tého května v Beskydech na Lysé hoře - bez komentáře .
 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Natural Ways to Lower Blood Stress

(ABottruttops, 21. 9. 2018 3:52)

Compression est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/comparatif-cialis-generique/

Far up Blood Persuade - Hypertension

(Aroghagorp, 16. 8. 2018 1:10)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre determination bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la reste de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/commande-cialis-en-france/

24GHz - gratulace

(Mirek OK2PPP, 9. 6. 2010 17:50)

Ahoj, dík za hezké počtení a gratuluju k OE5VRL, bude to snad přes 300km. Jsem zvědavý na celkové výsledky na 24GHz. 73, Mirek