Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ještě jednou ale už naposled na 24 GHz

   V průběhu roku 2013 jsme se společně s bratrem Tondou, 2VMC, zamýšleli co dál. Plánů je docela dost, ale vzhledem k tomu, že se nám dostalo sponzorkého daru v podobě hybridního zesilovače TGA4915 který je vhodný pro PA 24 GHz o výkonu cca 5W, rozhodli jsme se sestrojit nové zařízení pro toto pásmo. Stávající zařízení sice funguje docela spolehlivě ale zdá se nám, že pro seriozní práci na tomto pásmu má malý výkon daný použitým PA a tento výkon je nedostačující např. propokusy o spojení šířením RS. Takže tentokrát bez kompromisů ale taky naposled )). Tento příspěvek bude dokumentovat postup stavby tak jak bude postupovat a dosažené výsledky celého zařízení, podaří li se nám tyto parametry hodnověrně naměřit.

Konstrukce PA vychází z konstruktérské dílny DL2AM.

tnaposled-na-24-ghz-011.jpg

Mechanická část byla trochu pozměněna proti originálu. Základnu tvoří měděná podložka síly 10mm, ohraničená plecem Ms 0,8mm, vše postříbřeno. 

naposled-na-24-ghz-004.jpg

U těchto prací se nesmí zapomínat i na nějaký ten mls )))

naposled-na-24-ghz-006.jpg

   Vzhledem k tomu, že máme k dispozici precizní těleso vlnovodného relé provedl jsem výstup z PA přímo na vlnovod. Toto by mělo zajistit menší ztráty výkonu než je výstup provedený na SMA konektor, dále pak pak použití přechodky na vlnovod a připojení na relé. Decibel sem, decibel tam a ve výsledku je to pak znát.

naposled-na-24-ghz-002.jpg

Ovládání tělesa vlnovodného relé je provedeno modelářským servem. Tato konstrukce se nám již osvědčila, je jednoduchá, spolehlivá a laciná.

naposled-na-24-ghz-007.jpg

Ještě jeden pohled na rozpracovanou konstrukci.

naposled-na-24-ghz-009.jpg

 

   To je zatím vše. Další postup bude dokumentován tak jak budou práce postupovat. Doufám, že stavba nebude příliš pomalá, jsem totiž občas dost lenivý ))). Ale jsem docela zvědavý na dosažené výsledky. Tak uvidíme )).

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář